OOH, czyli druk wielkiego formatu

Branża OOH słynie nie tylko z ekologicznego podejścia do druku. Ich atramenty charakteryzują się właściwościami solwentowymi i UV, a sam druk cyfrowy może odbywać się nawet w zakresie dekoracji wewnętrznych.

Atrament jako podstawa druku

Tym, co pozwala branży OOH funkcjonowanie na wielu polach jest dobry atrament. Umożliwia on działanie na wielu obiektach jak i podłożach. Największe wyzwanie stanowi wypracowanie takiego składu atramentu, który umożliwi wydruk wydajny z zachowaniem przy tym ochrony naszego środowiska, czyniąc je bezpiecznym. Wszystko to staje się o tyle trudniejsze, że aspekty ochrony stale się zmieniają, a samej przyrodzie szkodzi coraz więcej substancji chemicznych wytwarzanych w wielu procesach. Świadomość odpowiedzialności za środowisko jest obecna również w branży drukarskiej: OOH stara się utrzymać wysoką jakość na tym samym poziomie, co trwałość ich wydruku.

Atramenty solwentowe i UV

OOH stara się łączyć technologię atramentu solwentowego i UV w jedną całość. Wszystko za sprawą innych zalet każdego z nich. Taki atrament jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby wydruku, bowiem nie istnieje jeden atrament spełniający wszystkie drukarskie wymagania. Atrament solwentowy wyróżnia się na przykład swą trwałością i połyskiem, z kolei atrament UV – szybkim schnięciem jak i swobodnym wydrukiem na różnych podłożach. Połączenie tych dwóch atramentów pozwala OOH utrzymać narzędzie idealne, pokrywające oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających klientów. Firma pozostaje tym samym w zgodzie ze środowiskiem, któremu nie szkodzi. Nie wytwarzają się żadne związki organiczne, które mogłyby w jakikolwiek/, sposób zagrozić środowisku.

Atramenty LED UV

Ten nowy zestaw atramentów charakteryzuje się zerową emisją związków organicznych, charakterystycznych dla połączenia atramentu solwenowego i UV. Ponadto, do jego wykorzystania nie jest potrzebny żaden sprzęt filtrujący, nie wytwarza się również szkodliwy ozon. Takie nowoczesne atramenty stwarzają możliwość wysokiej jakości druku na różnych płaszczyznach, nawet na samochodach. Wszystko to daje nam nowe wyzwania, z których nie sposób nie skorzystać. Druk stale się rozwija a wraz z nim inne branże, które muszą przystosowywać się do środowiska zwłaszcza pod kątem ekologiczności. Atrament nie może mu zagrażać, a wszelkie wydrukowane przedmioty muszą zachować przy tym swą wysoką jakość i trwałość, jaką spełnia branża OOH.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *