Druk cyfrowy czy offsetowy?

Wielu klientów zastanawia się przed wydrukiem, którą metodę powinni wybrać. Zarówno druk cyfrowy jak i offsetowy posiadają zalety, jak i wady. Podjęcie decyzji może z początku wydawać się kłopotliwe, jednak wybór nie jest wcale skomplikowany: wszystko zależy od tego, jakiej jakości pragniemy, jakimi środkami dysponujemy, na czym zależy nam najbardziej oraz ile nakładów będziemy potrzebować.

Szybkość wykonania

Jeśli pragniemy, aby zlecenie wykonane było na miejscu, zdecydowanie wygrywa tutaj druk cyfrowy. Metoda ta umożliwia wydrukowanie prac nawet na ostatnią chwilę: to duża zaleta w dzisiejszych czasach, kiedy musimy wydrukować wiele elementów w bardzo krótkim czasie. Same wydruki cyfrowe mogą być urozmaicane w różne sposoby, różne od tych stosowanych w druku offsetowych. Co najważniejsze, możemy je personalizować, uzyskując w ten sposób druk spełniający nasze wszystkie oczekiwania. To ogromny atut, który docenia wielu klientów wybierających właśnie tę metodę wydruku. Każdy z nich może zawierać różne informacje, grafiki czy logo.

Duże nakłady, wysoka jakość

Jeśli pragniemy zrealizować potężne zamówienie, którego ilość przekłada się na tysiące egzemplarzy, o wiele korzystniejszą opcją w tym wypadku jest druk offsetowy. Tu dodatkową rolę spełnia czas: nie może nam na nim zależeć, bowiem druk offsetowy wymaga dużego nakładu czasu, jak i pracy. Samo przygotowanie do produkcji zajmuje go bardzo wiele, co rekompensują duże nakłady produkcji. Możemy przy tym operować naszymi kolorami, dowolnie je modyfikować, zmieniać i przekształcać w taki sposób, jaki nie umożliwi nam druk cyfrowy. Zastanówmy się więc, jak duże będzie nasze zamówienie i w jakim czasie spodziewamy się jego wykonania.

Jaką technikę wybrać?

Jak więc widać, technika druku jest uzależniona przede wszystkim od naszego zamówienia: jego ilości, jak i terminie w którym musimy je skończyć. Czynniki te determinują wybór między drukiem offsetowym, a cyfrowym. Ważne są również koszta: jeśli zależy nam na wysokiej jakości, ale nie posiadamy zbyt wielu środków, dobrym wyborem będzie druk cyfrowy: produkcja pojedynczego egzemplarza offsetowego, posiadającego co prawda lepszą jakość, jest niezwykle czasochłonna. Właśnie dlatego nie opłaca się wydruk niewielu egzemplarzy. Jeśli jednak wyjątkowo zależy nam na wysokiej jakości zamówienia czy specjalnych barwach bądź materiałach użytych przy zamówieniu, druk offsetowy nie powinien stanowić problemu.

Szukasz dobre i taniej drukarni? Sprawdź popularną drukarnię Megraf z Warszawy. Duży park maszynowy zapewnia krótkie terminy realizacji i atrakcyjne ceny. Megraf to dobra tania drukarnia cyfrowa i offsetowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *